Дитячий садок №32 Чернігів

Ми — маленькі кошенята

  „Ми — маленькі  кошенята”
(для дітей раннього віку )

Мета: Привернути увагу дітей до різноманіття звукових явищ у природі; формувати емоційно-
радісні відчуття від активної участі у різних видах музичної діяльності. Стимулювати у
дітей слухову увагу і особистісне спілкування дитини з дорослим; закріпити навички
виконувати під музику основні рухи (звичайний крок, стрибки на двох ногах і ходьба
на пальцях орієнтуватися у просторі під час руху). Вдосконалювати співочі здібності
(вміння співати без напруги, природним голосом, передавати настрій мімікою і рухами);
залучати до повторення невеликих пісеньок, звуконаслідувань, віршованих рядків.
Розвивати артикуляційний апарат та інтонаційну виразність мовлення, тембровий слух
(високо – низько), чуття ритму, а також емоційно-позитивне ставлення до сюжетних
іграшок (зайчика, ведмедика); закріпити поняття величини (велика – маленька) і
кількості предметів (багато – мало), частин тіла. Закріпити з дітьми елементарні правила
безпечної поведінки в життєдіяльності.

Обладнання: Декорації лісу (великі і маленькі ялинки); хатинка, стільці; іграшки – зайчик, ведмедик,
шапочки котиків.
брязкальця (за кількістю дітей), маракас, папірець, султанчик

                                                            Хід заняття.
( Перед початком заняття вихователь у групі вдягає усім дітям шапочки котиків і пояснює, що сьогодні вони будуть кошенятами, а вона кицею – мамою.
Діти з вихователем заходять до зали, яка являє собою куточок лісу, хатинку киці. Музичний керівник вітає дітей пісенькою.)

Музичний керівник:

Малюки, малюки,
Я усіх вітаю!
Голосно, весело
Пісеньку співаю: „Добрий день
!”
Діти: Добрий день!

Музичний керівник: Та це ж зовсім не малята,а симпатичні кошенята.  Я дуже рада, що у вас такий гарний  настрій.
Вихователь. Так, у нас чудовий настрій, бо весна вже прийшла, сніжочок розтанув і сонечко пригріло.

Муз. Кер. Так? Ну, тоді як кошенята, йдемо у лісок гуляти. Стали один за одним.
/ Мовно – ритмічна вправа „Кроки”, муз. О. Тілічеєвої (на різновид ходьби)./

Ми навчилися ходить, ніжки піднімати,
Ось як наші малюки вміють крокувати
. (Діти крокують зграйкою по колу.)

Обережно на носочках, наче киця, ідемо,
Спинку вигнемо дугою, „Няв – няв – няв!”,
— всім скажемо.
(Діти виконують крок на „носочках”.)
А тепер побігли, діти, як миші маленькі,
Ось як наші малюки бігають швиденько!

(Діти за вихователем виконують легкий біг.

Мама – киця: Кошенята мої милі,
Може годі пустувати?
На стільці швидше сідайте –
Буду я вас частувати!

Діти сідають на стільчики.
/Гімнастика для язичка „Смачне молочко”. /

Музичний керівник:

Киця діток полюбляла,
Молочком всіх частувала.

(Вихователь – киця „наливає молочка” дітям в долоньки – мисочки. Малюки вдають, що язичком п’ють молочко.)

Молочко смачненьке дуже, (діти облизують губи)
Ти погладь животик, друже! (гладять ручками животики.)

Кошенята як поїли,
Лапки й вусики помили. (Діти роблять вигляд, що вмиваються.)

Мамі „Дякую!” – сказали,

Міцно кицю обійняли. (Діти дякують киці і обіймають її.)

Музичний керівник пропонує малятам понявчати, як кошенята (у високому регістрі), потім –як киця ( у низькому регістрі)).

Музичний керівник. А як маленькі кошенята співають?, а великі дорослі котики? Давайте заспіваємо пісню про кошеняток.

Пісня « Ми-маленькі кошенята»

Звучить у запису спів пташок.

Муз.керівник.  Діти, що ви почули? Здається не тільки кошенята зраділи весні, а й пташки. А як пташки співають(Цвінь-цвірінь, а деякі – кар-кар –це ворона)Діти, деякі пташки високим голосом співають, а деякі низьким) Давайте ми послухаємо музичний твір, який називається «Пташка»

Слухання «Пташка» Муз. Е. Гріга

Вихователь: Кошенята,  підемо з вами у лісочок погуляти. Подивіться, скільки дерев! Як називається це дерево? (Ялинка.) А яка ялинка: велика чи маленька? (Маленька.)
Скільки ялинок у лісі? (Багато.) А ось, подивіться, хто це ховається за ялинкою? (Зайчик.)

(Вихователь одягає зайчика на руку. )

Зайчик: Я вухатий ваш дружок,
В мене теплий кожушок,
Куций хвостик, довгі вуха
Я нікого не боюся. Ось так!
Музичний керівник: Нумо, зайчику вухатий,
Спробуй з нами заспівати,
Кошенята, допомагайте,
Дружно разом заспівайте!

                                                                    /Пісня „»Ти куди, Сірий зайку?» муз. А. Філіпенко./

Зайчик. Мені вже час іти до своєї матусі, до побачення, малята.

Діти і вихователь. До побачення, зайчику.

Музичний керівник.(встає із-за піаніно.)Ой, подивіться, що це? (нірка)Тут мабуть, хтось живе? А хто? (Миша)Я вам про мишу віршик розкажу:
/Розповідь вірша з додатковим супроводом на саморобних шумових інструментів./

Музичний керівник:

Шарудить у нірці миша,
У норі немає тиші, — шу-шу-шу, шу-шу-шу. ( султанчик)
Може, миша там читає –
Книжки сторінки гортає? — Шу-шу-шу, шу-шу-шу. ( папірець)
Може, миша кашоваре —
Зернятка перебирає? — Шу-шу-шу, шу-шу-шу. (короб із зернятками)
Може, з квітів та листочків
Плете донечкам віночки? — Шу-шу-шу, шу-шу-шу. (маракас)
А тепер у нірці тиша…(прислухається)
Чи заснула в тиші миша
? (ритмічно дихає носом)

Кошенята, не баріться,

В ручки брязкальця беріть,

В коло дружно всі ставайте

Наш таночок починайте.

/Танок „Брязкальця веселі”, музика Ю. Рожавської./

(Чути гучний храп. Музичний керівник питає у дітей, хто б це міг бути (ведмедик); пропонує його пошукати.) У
/Гра з ведмедиком „Михасько – пустунець”./

Ой, Михасько – пустунець!
Де ж ти є? Відгукнись!
Ой, Михасько – пустунець!
Де ж ти є? Покажись!

(Ведмежатко з „ревом” біжить за малюками, які ховаються на лавочці.

Музичний керівник: Не бійтесь, малята, ведмедик з нами жартує. Йому набридло спати, ось і вирішив трішки розважитися.

Ведмедик: Дуже я малят люблю,
Вас додому проведу,
аби ви не заблукали

В нашому лісочку

Діти. Маршем ідуть по колу.