Дитячий садок №32 Чернігів

Чому діти реагують на розлуку та зустріч з

матір’ю  по різному?

Перші кроки самостійності дитина розпочинає у дитячому садку. Тут, серед однолітків з’являються перші сльози радості та смутку, перші взаємини з незнайомими раніш дітьми та дорослими. Малюк вперше починає розуміти, що мами поряд нема і він повинен  навчатися бути самостійним, в чому йому охоче допоможе уважна і дбайлива «тьотя»-вихователь.

Розлука та зустріч дитини з матір’ю  в дитячому садочку — це свідчення їх міжособистісних стосунків в сім ї, свідчення прихильності дитини до головної людини в її житті – матусі.

Можна виділити три групи дітей, які по різному реагують на розлуку та зустріч з матір’ю.

Діти групи А

зазвичай не засмучуються і не плачуть при розлуці з матір’ю та ігнорують і навіть уникають її при зустрічі. Така поведінка дитини свідчить про відчуження та уникнення матері і про відсутність почуття безпеки у дитини. Цей тип прихильності має  назву                 «уникаюча,  небезпечна прихильність».

Діти групи Б

засмучуються, іноді навіть  плачуть під час розлуки з матір’ю і дуже радіють, прагнуть до близькості й до взаємодії при її появі. Така поведінка дитини свідчить про надійність прихильності та про почуття безпеки, яку дає дитині мати. Тому тип прихильності цієї групи дітей отримав назву  «безпечна прихильність».

Діти групи В

виявляють яскраво негативну реакцію на розлуку з матір’ю, але чинять опір контактам із нею при зустрічі: плачуть, не йдуть до неї, хоча явно хочуть, щоб на них звернули увагу.    Така поведінка свідчить про  відсутність почуття впевненості та безпеки у дитини. Даний тип прихильності  називають  «тривожно-послідовна прихильність».

За  результатами  такої реакції  дитини на розлуку та зустріч з матір’ю можна  стверджувати:

Матері дітей групи А                      холодні, неуважні.

Матері дітей групи Б                      найбільш чуйні, уважні.

Матері дітей групи В                      нестійкі, непослідовні.

Шановні матусі! Пам’ятайте, що саме найкраще виховання для дитини – це материнська любов.

«Есть на свете любовь  безусловная, безоговорочная и безграничная. Любовь, которая без всяких исключений может служить эталоном  бескорыстной любви – это любовь ребенка к своей матери. Огромный запас прочности у этой любви:  мама отталкивает, наказывает, предпочитает других, но малыш все равно любит ее, тянется к ней, ведь она для него любая – самая любимая, самая родная.